top of page

    

    Muzyka od zawsze była ważną częścią mojego życia. Już jako dziecko marzyłem, by w przyszłości móc realizować się artystycznie. Próbując swych sił w domowym zaciszu skomponowałem muzykę w klimacie reggae. W tej samej chwili w mojej głowie narodził się tekst, który w pełni oddał jej charakter. Tak w 2004 roku powstał utwór "Reggae po śląsku" i jak się szybko okazało, stał się kluczem do sukcesu. Otworzył mi drzwi prowadzące wprost na Śląską Scenę Muzyczną. 

      Od tej pory ciągle rozwijam swoje umiejętności, również w sferze innych zawodów związanych z muzyką. Wiele lat współpracowałem z regionalną Telewizją TVT, prowadząc śląski koncert życzeń. Przyjąłem również wyzwanie, jakim była autorska audycja "Leszek Filec. I wszystko gro!" w Radio Piekary. Ponad 10 lat pełniłem rolę gospodarza coniedzielnych śląskich biesiad w klubie Albatros w Wodzisławiu Śląskim. Tym samym miałem przyjemność przewodzić w ich bezpośrednich transmisjach w eterze Radia Vanessa.

    Najważniejszą częścią mojego życia zawodowego jest jednak tworzenie i koncertowanie. W swoim dorobku artystycznym posiadam cztery autorskie płyty, z których pochodzą utwory "Hej! Miśki!", "Wśród przyjaciół warto być", "Hejo Polka" czy "Pomału a sztyjc". Aktualnie pracuję nad materiałem do piątego krążka, którego zapowiedzią jest utwór "Na łopak". Nagrania te, cieszą się sporą popularnością lokalnych mediów, w których, już od kilku lat, nie uczestniczę sam.  Moja żona Monika, w której na co dzień znajduję oparcie i natchnienie, na scenie wspiera mnie wokalnie i motywuje swoją obecnością. Odpowiada za wizerunek i merytorykę całości. Ja natomiast staram się zarażać ludzi swoim optymizmem i śląskością, nie pomijając przy tym akcentów literackich wyrażających prozę życia.

   

nowe-plakatowe333.png
bottom of page